Koszty ogrzewania w firmie

Prowadzenie własnego biznesu i zatrudnianie pracowników wiąże się z pewnymi kosztami stałymi. Dotyczy to między innymi zagwarantowania przez pracodawcę odpowiednich warunków w miejscu pracy. Przepisy bhp traktują na przykład o zapewnieniu minimalnej temperatury w biurach, która nie powinna wynosić mniej niż 18 stopni.

 

 

Zadbaj o bezpieczeństwo

 

Zadaniem pracodawcy jest zadbanie o odpowiednie warunki pracy w pomieszczeniach biurowych. Uwarunkowane jest to niezależnie od pory roku oraz od warunków atmosferycznych. Podobne ustalenia dotyczą również maksymalnej temperatury, która nie powinna przekraczać 30 stopni w pracy biurowej oraz 28 stopni w pracy fizycznej. Do obowiązków pracodawców należy także zagwarantowanie dostępu do napojów w ciągu całej zmiany roboczej.

 

Opłacalność systemów grzewczych w firmie

 

Kupując starszy budynek do przeznaczenia służbowego musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie elementy konstrukcyjne i instalacje mogą nim sprawnie funkcjonować. Jeszcze przed podpisaniem umowy o kupnie powinniśmy dokonać przeglądu technicznego. Natomiast w razie późniejszej eksploatacji dokładnie sprawdzić, jakie koszty stałe wiążą się z utrzymaniem budynku będącego siedzibą naszej firmy. Jeśli koszty ogrzewania z każdym sezonem grzewczym rosną, wtedy musimy podjąć kroki oszczędnościowe. Specjaliści w takich wypadkach zalecają wymianę lub modernizację systemu centralnego ogrzewania, w czym może pomóc wymiana kotła. Takie nowoczesne kotły kondensacyjne znajdziemy chociażby u tego dostawcy: https://sklep.auroks.pl/kotly-termet-gazowe. Odznaczają się kompaktowymi wymiarami i do tego ekonomiczną pracą, dlatego są coraz chętniej kupowane nie tylko do starszych budynków, ale również instalowane są w nowym budownictwie.

 

 

Prace modernizacyjne

 

Zakres wszelkich prac modernizacyjnych w budynku firmy zależny jest w dużym stopniu od stanu starej instalacji. Nie bez znaczenia są także fundusze, jakimi dysponujemy na ten cel. W takim wypadku właściciele firmy mogą zdecydować się na wymianę uszkodzonych elementów lub przeprowadzić remont kompleksowy.

 

 

 

Wstawienie nowych kotłów czy wkładów kominowych może skutkować znacznym usprawnieniem systemu grzewczego. W celu dopasowania temperatury regulowanej przepisami prawa pracy w wielu formach zaleca się instalowanie termostatu. Urządzenie to pozwala na dostosowanie odpowiedniej temperatury przez automatyczne włączanie i wyłączanie kotła grzewczego.

Zmniejsz ilość papieru, używaj oprogramowania:

Pełna księgowość:
www.lefthand.pl